Babycare Sosyal Sorumluluk Projesi

Babycare Nedir?

Babycare; Bebek gelişim dönemlerine özel bilgileri Ebeveynler ile dönemsel olarak paylaşarak bebeklerinin gelişimini uzaktan takip eden bir mobil asistandır. Bebeklerin gelişimine 360° destek eşliğinde daha zeki, sağlıklı, mutlu ve topluma faydalı bireyler haline gelmelerini sağlar.

Kimler Babycare kullanmalı?

Ulaşmayı Hamile ve 0-5 yaş arası çocukları olan Ebeveynler ve bu alana hitap eden uzmanlar Babycare kullanmalı. Babycare App projemiz daha şimdiden 7 dilde 70 ülkede 100.000 kişiye ulaşmayı başarmış durumdadır.

Sağlıklı Bebekler Yetiştiriyoruz!

Bebeklerin fiziksel olarak daha sağlıklı yetişmesi için uzman doktor ve diyetisyenlerin hazırladığı metodolojilerin izlenmesini sağlıyoruz. Böylece beslenmeden uykuya, psikolojiden oyun aktivitelerine kadar bebeklerin daha sağlıklı ve mutlu büyümesini sağlıyoruz.

Eğitim Probleminin Kaynağı

Bebekler harika bir yapay zekâ ağları sistemi ile doğarlar ve bu zekâ gelişiminin % 90’ı 5 yaşına kadar tamamlanır. Öyle ki 5 yaşında 5 dil öğrenebilmek bebekler için gayet mümkündür. Ancak nerdeyse tün dünyada aileler çocuklarına 6 yaşından sonra yatırım yapmaya başlamaktadır. Bu durum ise bebeklerin zeka gelişiminin %90’lık bölümünün yaşandığı dönemde onların öğrenmeye yönlendirilmemesi ve bu nedenle öğrenme yeteneklerinin körelmesine yol açmaktadır.

Babycare ile Zeki ve Eğitimli Bebekler

Babycare ile bebeklerin zekâ gelişimini yakından takip ederek ve gelişim dönemlerine uygun oyun ve aktiviteler ile öğrenme, düşünme ve yaratıcılık yeteneklerinin kat kat artmasını sağlıyoruz. Böylece dünya geleceği için daha zeki yöneticiler, çalışanlar ve seçmenler yetiştirilmesine katkı sağlıyoruz.

Topluma Faydalı Bireyler Yetiştiriyoruz

Bebekler büyük bir içgüdü ve masumiyet içinde dünyaya gelirler. İlk 5 yılda ise aile ve çevresinden aldığı izlenimler ile karakter yapılarının %90’ı kazanırlar. Bu dönemde bebeklere verilecek etik ve ahlaki değerler ömür boyu kazandığı değerlerin %90’ını oluşturacaktır. Biz de bu dönemde bebeklerin etik ve ahlaki değerleri kazanabilmeleri için uzmanlar eşliğinde hazırlanmış çeşitli aktivite ve oyunlar sunuyoruz. Böylece dünya geleceği için daha dürüst, daha paylaşımcı, daha vicdanlı bireyler yetiştirilmesine katkı sağlıyoruz.

Otizm ile Mücadele Ediyoruz

30 yıl önce her 30.000 bebekten biri otizmli hale gelirken bugün her 30 bebekten biri otizmli hale gelmektedir. 30 yıl öncesine göre bilim ve teknolojinin artmasına rağmen beslenme ve sosyal ilişkilerdeki yozlaşmanın otizmin yanında sayılamayacak kadar olumsuz rahatsızlıkların etkisini bebekler üzerinden kaldırmak için çalışıyoruz. Nasıl mı? Otizmin ana kaynağı olan erken dönem psikolojik ve beslenme bozukluklarını engellemeye çalışıyoruz. Bu konuda ailelerin bilmediği veya yanlış bildiği birçok bilgi ve tutumun doğrusunu ailelere iletiyor ve takip ediyoruz. Uzmanlar tarafından hazırlanan yöntem ve bilgiler doğru zamanda ilgili aileler ile düzenli şekilde paylaşılıyor ve bebeklerimiz daha doğru bilgi ve tutumlar ile büyütülüyor.

Uygulamamızı İndirebilirsiniz!

Bebek Kulübü Android ve iOS uygulamalarına markette ulaşabilirsiniz.

Android Uygulaması Tıkla ve PlayStore üzerinde Android uygulamamızı indir.
iOS Uygulaması Tıkla ve AppStore üzerinde iOS uygulamamızı indir.